Apie Ireną Matijošaitienę

Nereikia gyventi metais, mėnesiais ar net savaitėmis į priekį. Pasaulis labai gražus. Kiekviena diena. Kiekviena akimirka…”

Irena Matijošatienė (1957 07 19 – 2013 03 14) – verslininkė, Vičiūnų įmonių grupės bendraturtė,  Kauno miesto tarybos narė, aktyvi visuomenės veikėja, žmona ir dviejų sūnų mama. Vos penkiasdešimt penkerių metų sulaukusią moterį iš gyvenimo išplėšė nelaimingas atsitikimas.

Nereikia gyventi metais, mėnesiais ar net savaitėmis į priekį. Pasaulis labai gražus. Kiekviena diena. Kiekviena akimirka…”

Irena Matijošaitienė gimė 1957 m. liepos 19 d. Dūkšte, Ignalinos rajone. 1975 m. ji baigė Vilniaus Antakalnio vidurinę mokyklą, 1980 m. – Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultetą, kur įgijo geografės sinoptikės specialybę. Meilė augalams, gamtai išliko visam gyvenimui – moteris daug laiko praleisdavo sode, mėgo augalus, žalumą. Dar vaikystėje išryškėjo Irenos meniniai gabumai – ji grojo gitara, vedė renginius, pakerėdavo aplinkinius nuoširdumu.

Irena Matijošaitienė buvo šeimos žmogus, labiausiai vertino ne turtus, o darną šeimoje, džiaugėsi vyro Visvaldo ir sūnų Dainiaus ir Šarūno draugija ir palaikymu. Moteris labai mylėjo anūkus ir praleisdavo su jais daug laiko. Su vyru Visvaldu Irena santuokoje pragyveno 33 metus, kartu pora dirbo, atostogavo, kūrė gražesnę Kauno, savo bendruomenės viziją, dalyvavo viešuose renginiuose. Gyvenimas pasiuntė Irenai nemažai iššūkių, bet ji džiaugėsi gyvenimu, stengėsi džiuginti artimiausius žmones, siekė padėti žmonėms, dalyvavo visuomeninėje veikloje. Irena Matijošaitienė buvo ryški asmenybė, šypsena ir spalvomis džiuginusi ne tik artimuosius, kolegas, bet ir jos asmeniškai nepažinojusius žmones.

„Nereikia gyventi metais, mėnesiais ar net savaitėmis į priekį. Pasaulis labai gražus. Kiekviena diena. Kiekviena akimirka... Anksčiau atrodė, kad pasaulis sugrius, jei aš neskubėsiu, nebėgsiu. Nėra taip. Pasaulis išlieka toks pat. Tik mes keičiamės", – yra pasakiusi Irena Matijošaitienė.